Škola plná umění

Střední škola se 70letou tradicí.

Co naši školu dělá výjimečnou a nadstandardní?

Poslání

Posláním ART ECONu je připravit studenty na úspěšnou profesní dráhu  v neustále se měnícím světě.

Pomáhat studentům

Pomáháme studentům objevit a rozvíjet své jedinečné schopnosti a talent prostřednictvím studijních programů s vysokými standardy, které kombinují kritické myšlení a celostní  přístup k učení s moderními technologiemi a dovednostmi žádanými v dnešní době.

Plnit sny

Naším cílem není úspěšně složená maturitní zkouška, ale student, který ve svém životě vykonává své povolání s láskou a zároveň je za něj náležitě finančně ohodnocen, tak aby si mohl plnit své životní sny. Proto s hrdostí dále sledujeme úspěchy svých studentů!

Uplatnit se

Dnes se na naší škole vyučují umělecké a ekonomické studijní obory středního vzdělávání s maturitní zkouškou, obory středního vzdělávání s výučním listem a nabízíme uchazečům také možnosti nástavbového studia v denní i dálkové formě.

Vize

ART ECON je kvalitní střední škola, která se soustředí na propojení umění a ekonomiky, teorie a praxe a komplexní rozvoj člověka prostřednictvím moderně sestavených vzdělávacích programů.

Naším cílem je rozvíjet studenty akademicky, umělecky a společensky tak, že školu opouští jako nezávislí, zodpovědní a tvořiví mladí lidé s celoživotním zájmem o umění a trvalou schopností učit se. Věříme, že tyto schopnosti a vlastnosti připraví naše studenty tak, aby usilovali o další vzdělávací cíle a umožní jim, aby přispěly k prospěchu společnosti jako celku.

Naše vize zahrnuje přesvědčení, že:

Kvalitní vzdělávací program rozvíjí umělecký potenciál našich studentů.

Nejlepší návyky a schopnost disciplíny pochází ze závazku ke sdíleným skupinovým cílům.

Umění podporuje každého jednotlivce k práci tvůrčím, kooperativním způsobem, a zároveň podporuje nezávislé myšlení.

Studenti se učí nejlépe v participativní a kreativním prostředí, umístěném v pevném rámci vysokých standardů ve výuce a učení.

Studenti musí porozumět práci s technologiemi s cílem podpořit jejich schopnosti a budoucí postavení v technologicky rozvíjející se společnosti.

Studium musí být pro studenty zábavou a inspirací.

• 1946

Po sloučení a znárodnění velkých konfekčních továren v roce 1946 vznikl národní podnik Oděvní průmysl. Došlo ke spojení všech dřívějších učňovských zařízení pod názvem Podniková odborná škola n. p. Oděvní průmysl Prostějov.

• 1948

Změna názvu na Závodní učňovská škola.

• 1958

Odborné učiliště Oděvního průmyslu (závod 16 Oděvního průmyslu Prostějov).

• 1980

Střední odborné učiliště oděvní umožnilo vyučovat obory ukončené maturitní zkouškou – v podstatě zřízení střední školy.

• 1991

Střední odborné učiliště oděvní, příspěvková organizace (zřizovatel Ministerstvo průmyslu).

• 1994

Střední odborné učiliště oděvní přesunuto do akciové společnosti Oděvní průmysl, a.s. Prostějov.

• 1995

Soukromá střední odborná škola oděvní

• 1996

Zahájena výuka uměleckých oborů

• 1997

Zapsána do obchodního rejstříku Soukromá střední odborná škola oděvní, s.r.o.

• 1997

Střední odborné učiliště oděvní a Učiliště, s.r.o. (vznik společnosti – zápis do obchodního rejstříku 11. 9. 1997)

• 2000

Sloučení společností Střední odborné učiliště oděvní a Učiliště, s.r.o. a Soukromá střední odborná škola oděvní, s.r.o.
    Nový název společnosti:
    Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Učiliště – oděvní, s.r.o.

Střední škola oděvní Prostějov, s.r.o.

ART ECON – Střední škola Prostějov, s.r.o.
    Nový název reflektuje zaměření školy na umělecké a ekonomické obory.

ART ECON – Střední škola, s.r.o.

Otevření pobočky ART ECON v Praze
    Rozrůstáme se a expandujeme

Sídla společnosti
  • Tř. Pionýrů 31, 796 01 Prostějov (nyní Vápenice)