Škola plná umění

Střední škola se 70letou tradicí.

Co naši školu dělá výjimečnou a nadstandardní?

Poslání

Posláním ART ECONu je připravit studenty na úspěšnou profesní dráhu  v neustále se měnícím světě.

Pomáhat studentům

Pomáháme studentům objevit a rozvíjet své jedinečné schopnosti a talent prostřednictvím studijních programů s vysokými standardy, které kombinují kritické myšlení a celostní  přístup k učení s moderními technologiemi a dovednostmi žádanými v dnešní době.

Plnit sny

Naším cílem není úspěšně složená maturitní zkouška, ale student, který ve svém životě vykonává své povolání s láskou a zároveň je za něj náležitě finančně ohodnocen, tak aby si mohl plnit své životní sny. Proto rádi dále sledujeme úspěchy svých studentů!

Uplatnit se

Dnes se na naší škole vyučují umělecké a ekonomické studijní obory středního vzdělávání s maturitní zkouškou, obory středního vzdělávání s výučním listem a nabízíme uchazečům také možnosti nástavbového studia v denní i dálkové formě.

Vize

ART ECON je kvalitní střední škola, která se soustředí na propojení umění a ekonomiky, teorie a praxe a komplexní rozvoj člověka prostřednictvím moderně sestavených vzdělávacích program.

Naším cílem je rozvíjet studenty akademicky, umělecky a společensky tak, že školu opouští jako nezávislí, zodpovědní a tvořiví mladí lidé s celoživotním zájmem o umění a trvalou schopností učit se. Věříme, že tyto schopnosti a vlastnosti připraví naše studenty tak, aby usilovali o další vzdělávací cíle a umožní jim, aby přispěly k prospěchu společnosti jako celku.

Naše vize zahrnuje přesvědčení, že:

Kvalitní vzdělávací program rozvíjí umělecký potenciál našich studentů.

Nejlepší návyky a schopnost disciplíny pochází ze závazku ke sdíleným skupinovým cílům.

Umění podporuje každého jednotlivce k práci tvůrčím, kooperativním způsobem, a zároveň podporuje nezávislé myšlení.

Studenti se učí nejlépe v participativní a kreativním prostředí, umístěném v pevném rámci vysokých standardů ve výuce a učení.

Studenti musí porozumět práci s technologiemi s cílem podpořit jejich schopnosti a budoucí postavení v technologicky rozvíjející se společnosti.

Studium musí být pro studenty zábavou a inspirací.

• 1946

Po sloučení a znárodnění velkých konfekčních továren v roce 1946 vznikl národní podnik Oděvní průmysl. Došlo ke spojení všech dřívějších učňovských zařízení pod názvem Podniková odborná škola n. p. Oděvní průmysl Prostějov.

• 1948

Změna názvu na Závodní učňovská škola.

• 1958

Odborné učiliště Oděvního průmyslu (závod 16 Oděvního průmyslu Prostějov).

• 1980

Střední odborné učiliště oděvní umožnilo vyučovat obory ukončené maturitní zkouškou – v podstatě zřízení střední školy.

• 1991

Střední odborné učiliště oděvní, příspěvková organizace (zřizovatel Ministerstvo průmyslu).

• 1994

Střední odborné učiliště oděvní přesunuto do akciové společnosti Oděvní průmysl, a.s. Prostějov.

• 1995

Soukromá střední odborná škola oděvní

• 1996

Zahájena výuka uměleckých oborů

• 1997

Zapsána do obchodního rejstříku Soukromá střední odborná škola oděvní, s.r.o.

• 1997

Střední odborné učiliště oděvní a Učiliště, s.r.o. (vznik společnosti – zápis do obchodního rejstříku 11. 9. 1997)

• 2000

Sloučení společností Střední odborné učiliště oděvní a Učiliště, s.r.o. a Soukromá střední odborná škola oděvní, s.r.o.
    Nový název společnosti:
    Střední odborná škola, Střední odborné učiliště a Učiliště – oděvní, s.r.o.

Střední škola oděvní Prostějov, s.r.o.

ART ECON – Střední škola Prostějov, s.r.o.
    Nový název reflektuje zaměření školy na umělecké a ekonomické obory.

ART ECON – Střední škola, s.r.o.

Otevření pobočky ART ECON v Praze
    Rozrůstáme se a expandujeme

Sídla společnosti
  • Tř. Pionýrů 31, 796 01 Prostějov (nyní Vápenice)