Close

ZLATÁ JEHLA 2018 je za námi, kdo zvítězil?

Ve čtvrtek 17. května 2018 proběhl již sedmnáctý ročník soutěže středoškoláků v oblasti módního designu ZLATÁ JEHLA 2018, kterou pořádá ART ECON – Střední škola. Téměř dvě desítky kolekcí se představily v rámci módní show v zaplněném sále prostějovského Společenského domu.

Akce je pro všechny zúčastněné inspirativním setkáním s názorem mladé generace na současnou módu a design. Pro studenty se často stává první možností, jak své vize a nápady realizovat a představit veřejnosti. Soutěž je tak i pomyslným odrazovým můstkem pro jejich kariéru. Představuje tvorbu mladých oděvních návrhářů, letošními hlavními soutěžními kategoriemi byly Starověk, Kniha džunglí a Metamorfóza.

V rámci ZLATÉ JEHLY 2018 byly hodnoceny také zaslané výtvarné návrhy módních kolekcí, letos na téma Kubismus. Pořadatel letos poprvé vyhlásil také fotografickou soutěž v žánru Módní fotografie pro studenty středních škol a Móda pro žáky základních škol.

Vysokou kvalitu a úroveň soutěže zajistila odborná porota v čele s Adélou Bartlovou, zakladatelkou populárního kritického blogu Módní peklo. Záštitu akce převzali Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a hejtman Olomouckého kraje. Generálním sponzorem a garantem soutěže je Statutární město Prostějov, hlavními sponzory Olomoucký kraj a Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska.

Výsledková listina

Kategorie Starověk

1. místo ART ECON – Střední škola Prostějov, kolekce Persie

Kategorie Kniha džunglí

1. místo Střední škola Strážnice, kolekce Džungle

Kategorie Metamorfóza

1. místo OA, SOŠ a SOU Třeboň, kolekce I tak to jde

Výtvarný návrh módní kolekce – Kubismus

1. Miroslava Svitková, Stredná umelecká škola scénického výtvarnictva Bratislava

Fotosoutěž pro střední školy – Módní fotografie

1. Aneta Nováková, Soukromá střední škola 1. KŠPA Praha

Fotosoutěž pro základní školy – Móda

1. Vojtěch Šmída, ZŠ a MŠ Lutín