Vítáme nový školní rok 2020/2021

28. srpna 2020

Začátek nového školního roku je tady a všechny školy z rodiny ART ECON se připravují na návrat studentů. Na nejnovější informace jsme se zeptali Ing. Michaely Peštové, statutární ředitelky společnosti IF Holding, a.s., která je zřizovatelem všech tří škol.

Takže na co se mohou studenti, rodiče a další příznivci, patřící do ART ECON komunity v nadcházejícím školním roce těšit?

Střední škola ART ECON v Praze v poslední době zaznamenala zvýšený zájem o studijní obor, zaměřený na herní grafiku. Dovybavili jsme proto učebny novou a výkonnější výpočetní technikou, čímž naše studenty určitě potěšíme. Momentálně probíhá ve škole malování a závěrečný úklid, takže studenti po prázdninách přijdou do nově upravených učeben. Doplnili jsme také pedagogický sbor, naší nejnovější akvizicí je specialista na videotvorbu, pan Martin Štěpánek.

Ve druhé polovině září škola spolupořádá již 14. ročník golfového PB Středoškolského poháru, organizovaný jako Mezinárodní mistrovství ČR. Při přípravě tohoto turnaje spolupracujeme s profesionální promotérskou agenturou, takže studenti oboru Sportovní management se tady mohou ledasčemu přiučit.“

A co nového se děje v Prostějově?

„V Prostějově jsme o prázdninách také nezaháleli. Vzhledem ke vzrůstajícímu zájmu o studium jsme nově upravili uspořádání učeben. Pro nastávající školní rok jsme kromě standardního maturitního studia a tříletých učňovských oborů připravili také speciální vzdělávací program pro dospělé, kteří mají zájem o doplnění středoškolského vzdělání.

Letos poprvé finišujeme s přípravami na nástup studentů do prvního ročníku Vyšší odborné školy ART ECON, která na programy obou středních škol navazuje.  Studenti VOŠ budou studovat obory Personální řízení, Multimediální tvorba v propagaci, Marketing a Finanční řízení. Přípravě na zahájení studia jsme věnovali velkou pozornost. Trošku nám zde zkomplikoval situaci COVID-19, díky němuž došlo k drobnému zdržení některých administrativních úkonů, spojených s otevřením školy. Největší zájem byl o obor Multimediální tvorba v propagaci, navazující na multimediální obory vyučované na obou středních školách v Praze a Prostějově.”