ART ECON Středoškolský pohár

Golfový turnaj družstev a jednotlivců
Jedním z mnoha sportů jejichž podpora má na soukromé střední škole ART ECON dlouholetou tradici je také golf.

Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o menšinový sport, ale v rámci propojení s výukou oboru Sportovní management má jeho přítomnost ve škole plné opodstatnění.

V minulosti naší školou prošlo několik výborných golfistů, z nichž je možné jmenovat především golfového profesionála a reprezentanta Filipa Mrůzka, který absolvoval ekonomický obor v rámci obchodní akademie. Jak se mu podařilo skloubit sport s individuální formou studia se můžete přesvědčit v krátkém videu.

Velmi výraznou golfovou stopu zanechává škola i v rámci celé ČR. Společně s Českou golfovou federací a sportovní agenturou Ingolf pod vedením hlavního promotéra turnaje Alana Babického je totiž tradičním spolupořadatelem Středoškolského poháru v golfu, pořádaného rovněž jako Mezinárodní mistrovství ČR středoškolských družstev. V roce 2022 proběhl pod záštitou Českého olympijského výboru již 16. ročník této akce.

Informace o aktuálním ročníku Středoškolského poháru

  • Pozvánka na aktuální ročník
  • Instrukce pro účastníky
  • Průběžné informace

Naším cílem je přispět k nastartování akceptace golfu na středních školách a druhých stupních základních škol. Každý rok oslovujeme všechny zřizovatele, ředitele a tělovýchovné pracovníky v ČR a tak posouváme golf do jejich povědomí jako normální sport vhodný pro individuální rozvoj jedince. O správnosti naší cesty nás ujišťuje fakt, že Česká golfová federace hned od druhého ročníku zařadila naši akci na svůj Oficiální kalendář turnajů ČGF.

Příprava golfového turnaje však nemá význam pouze ze sportovního pohledu. Jedná se totiž o typický případ propojení teoretické a praktické stránky studia. Studenti školy, zaměření na ekonomický obor Sportovní management mají jedinečnou možnost sledovat zblízka práci organizující agentury a v některých případech se na organizační přípravě turnaje přímo podílet. Studenti tak mohou nasbírat cenné praktické zkušenosti, které později mohou využít pro svou práci v managementu sportovních organizací nebo při organizování obdobných sportovních akcí.

Slovo od Babického?