Spolupráce s Florbal Chodov

Velké možnosti nejen pro extraligové hráčky a hráče

Pro každého je důležitý pohyb

Spojení ART ECON se sportem propagujeme dlouhodobě, ale teprve nedávno jsme našli partnery pro podporu a rozvoj sportovních aktivit v širším měřítku. Cílem je navázat na naši interní podporu studentů-sportovců ze všech oborů v duchu školního hesla “ART ECON – škola umění a sportu”. Na jaře 2022 jsme podepsali smlouvu o spolupráci s florbalovým sportovním klubem Florbal Chodov.

Sportovní manažer Ondřej Neuman

Florbal Chodov

AE Florbal Chodov school match 2023

Na ART ECONu máme mnoho praktických zkušeností s problematikou napojování učebních závazků na sportovní cíle studentů. Nabitý tréninkový program nemusíte vzdávat. Při spolupráci studenta se školou nabízíme sportovcům školní programy individuálního přístupu či individuálního plánu pro sportovce. Tyto programy zajišťují možnost navýšení absence v jednotlivých předmětech, individuální přístup všech učitelů, uvolňování na tréninky, zápasy či soustředění dle předchozí dohody. Toto studium u nás využívá mnoho studentů, kteří zároveň aktivně sportují.

Výhodu florbalu spatřujeme v tom, že se jedná o týmový sport pro všechny bez rozdílu věku a pohlaví, jehož hráčská základna neustále roste. Přestože se dnes tento sport úspěšně rozvíjí a rychle profesionalizuje, zůstává stále přístupný široké veřejnosti, od zájmové činnosti na úrovni zdravého koníčka po výkonnostní sport. Zdravý životní styl je rozhodně i součástí filozofie vzdělávání ART ECON.

Naše škola se aktivně zajímá o zdravotní podmínky studia dětí, a proto jim chceme nabídnout i možnost mimoškolního sportovního vyžití pod vedením zkušených trenérů. Pro ty nejnadanější je připraveno zázemí vrcholového florbalového týmu.

Florbal Chodov je nejvyšší úrovní zapojení sportovců v rámci skupiny Floorball Group. Naši studenti si však mají možnost vybrat i nižší míru sportovního nasazení v týmech Start Kunratice nebo Traverza Chodov.

AE Florbal Chodov Kolar

Florbal Chodov

Hraješ florbal na vrcholové úrovni? Na základní škole to ještě šlo, ale studium na střední škole je mnohem náročnější. Naštěstí v ART ECONu to umíme řešit.

AE Florbal Start98

Start Kunratice

Máš rád prostředí výkonnostního florbalu, ale chceš si při sportu zachovat ještě trochu volného času, aby ses mohl věnovat například autorské kreativní tvorbě?

AE Florbal Traverza

Traverza Chodov

Možná z tebe jednou bude fakt dobrý grafik, programátor webových aplikací nebo ekonom, ale taky víš, že musíš hodiny strávené u počítače nějak kompenzovat. Ideální je to spojit s prima partou, která to má nastavené stejně jako ty.