ART ECON Praha
Gymnázium

Připrav se na budoucnost podle svých představ.

NOVĚ ve školním roce 2024/25
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ – Vyhlášeno

Mgr. Petr Procházka – ředitel školy

Jakub Prachař

Dominik Tautz – důraz na cizí jazyky

Gymnázium ART ECON je založeno na pevných základech více než třicetiletých zkušeností našich středních škol v Praze a v Prostějově.

Díky jedinečnému zázemí a zkušenostem dokážeme poskytnout studentům kvalitní vzdělání a směr, který jim otevře dveře ke studiu na vysoké škole.

Nové čtyřleté gymnázium je připraveno přivítat první studenty ve školním roce 2024/25.
Stojí za námi tým zkušených vedoucích pedagogů z ART ECON Praha, který je připraven dále rozvíjet hodnoty, které nás odlišují a dělají naši školu výjimečnou.
Tento tým ještě posílí o nové kolegy pro přírodní a společenské vědy, ale i další předměty.

Jaké máme vize

  • Klademe si za cíl vytvářet nezávislé a kritické myslitele, kteří budou schopni přinést inovace do jakéhokoli odvětví, které si zvolí.
  • Chceme, aby naši studenti byli připraveni na výzvy současného světa a měli schopnost tvořit, analyzovat a prosazovat své myšlenky.

Termín “gymnázium” pochází z řeckého slova “gymnasion“, což bylo místo, kde se starověcí Řekové setkávali k vzdělání a tělesnému cvičení.

A u nás na ART ECON chceme, aby toto spojení bylo naplněno.

  • Naše pedagogické metody jsou založeny na podpoře individuálního růstu a rozvoje ve všech oblastech.
  • Propagujeme nové směry ve výuce.
  • Zakládáme si na všestranném rozvoji studentů, a zvlášť podporujeme vrcholové sportovce a další talenty.

Proč studovat na
gymnáziu ART ECON?

Proč bys měl zvážit studium právě u nás?
Máme pro tebe několik důvodů.

Především tě překvapí naše přátelská atmosféra. Při návštěvě našeho gymnázia hned zpozoruješ, jak se odráží v našem týmu pedagogů. Mají různé zkušenosti a dovednosti, ale všichni sdílejí stejnou vášeň pro výuku. Náš tým tvoří mladí inovátoři, kteří přinášejí svěží nápady a moderní přístupy, stejně jako zkušení učitelé, kteří předávají své bohaté zkušenosti a hluboké znalosti.

Co nás ale opravdu odlišuje, je individuální přístup ke studentům. Víme, že každý student je jedinečný a má své vlastní talenty a zájmy. Proto vynakládáme zvláštní úsilí na podporu talentů, a to zejména sportovců.

Zakládáme si na kvalitě přípravy na akademické studium. Náš program je navržen tak, aby tě dokonale připravil na výzvy, které tě čekají na vysoké škole.

A konečně, naše škola má opravdu dobré zázemí: je snadno dostupná, máme vlastní jídelnu a moderní studijní prostředí s nejnovější technikou , kde se budeš cítit jako doma.

Jakub Prachař

Zodpovíme všechny vaše dotazy

Informace k přijímacímu řízení naleznete na stránce Přijímací řízení.

Pojďte se k nám podívat

Srdečně Vás zveme na Dny otevřených dveří.

Letošní dny otevřených dveří budou spojené s naší střední školou ART ECON Praha na adrese Nad Rokoskou 111/7, 182 00 Praha 8-Libeň.

Termíny dnů otevřených dveří – vždy od 16 do 18 hodin

  • 25. ledna 2024 od 16 hodin (v nové budově na Roztylech)
  • 30. ledna 2024 od 16 hodin

Na konci května 2024 plánujeme Den otevřených dveří v nově zrekonstruovaných prostorách gymnázia a sportovního managementu v budově na Roztylech.

O přesném termínu vás budeme informovat, jakmile budou dokončeny všechny práce komplexní rekonstrukce.