ART ECON PRAHA

Jsme bezpečným místem propojujcí sport a umění. Na ART ECONu se nebojíme ukázat, kdo opravdu jsme.

Mgr. Petr Procházka – ředitel školy

Slovo ředitele

Vážení rodiče, uchazeči o studium, přátelé školy,
jsem velice rád, že jste navštívili webové stránky naší školy ART ECON Praha. 

Jsme školou, kde pokládáme za samozřejmost přátelské a nediskriminační prostředí. Zakládáme si na tom, že se snažíme vést naše studenty ke kosmopolitně smýšlející společnosti, k zodpovědnosti a hrdosti na svoji práci. V tomto všem mi pomáhá pedagogický sbor, který je také velice rozmanitý. U nás na škole se potkáte s ekonomy, umělci, sportovci a často i s kantory, kteří učí a zároveň ve svém oboru stále pracují, a dokáží vám předat aktuální a praktické zkušenosti.

Určitě se přijďte podívat na některý ze dnů otevřených dveří. Můžete si nejen prohlédnout celou budovu, ale i popovídat s učiteli a studenty naší školy.
Těším se na vás.
Mgr. Petr Procházka
ředitel školy

Jsme škola plná umění a sportu

ART ECON je bezpečné místo pro tvůj osobnostní růst a rozvoj. 

Ať už se připravujete na vysokou školu, pracovní proces nebo vidíte budoucnost v budování vlastní firmy, vzdělání na soukromé střední škole ART ECON PRAHA je odrazovým můstkem k dalším možným cestám vpřed na vaší jedinečné cestě.

Naším cílem není jenom úspěšně složená maturitní zkouška, ale student, který ve svém životě vykonává své povolání s láskou a zároveň je za něj náležitě finančně ohodnocen tak, aby si mohl plnit své životní sny. Vždy s radostí přijímáme zprávy od absolventů o tom, jak se jim v životě daří!

Prozkoumejte naše stránky a seznamte se s našimi studijními programy, zázemím a možnostmi. Seznamte se s prostředím, kde mladí lidé navazují své první kariérní kontakty i přátelství na celý život. Poznejte nás.

ART a ECON

dvě slova, představující dva základní směry studia

ART = umění, ECON = ekonomika

Propojujeme oblasti, které spolu zdánlivě nesouvisí.

I v uměleckých oborech jsou však potřebné znalosti a dovednosti, které mnohem více souvisejí s ekonomikou, marketingem a managementem. Přesně to jsou oblasti, ve kterých se obory studia na naší škole prolínají.

V rámci nabídky ekonomických studií je naší vlajkovou lodí velmi zajímavý obor Sportovní management. Kromě klasických znalostí ekonomie a managementu nabízíme unikátní propojení těm studentům, kteří aktivně sportují. Rádi je podpoříme a umožníme jim jejich seberealizaci ve sportu na té nejvyšší úrovni. Naši školu navštěvovali a navštěvují studenti, kteří svou sportovní dráhu dotáhli až na úroveň reprezentace ČR. Více informací o možnostech propojení studia a sportu si můžete přečíst v kapitole: Podporujeme sportovce.

Možnosti individuálního studia

Studentům nabízíme také zvláštní formu denního studia

Individuální studium poskytuje sportujícím studentům příležitost k získání akademických znalostí, aniž by museli slevit z vlastních sportovních ambicí. Bez ohledu na to, zda studují umělecký nebo ekonomický obor.

Využijte svou vnitřní energii a poznejte sami sebe

Nejlepším způsobem, jak se můžete stát tím, čím chcete a můžete být, je využít svůj vnitřní potenciál. Podněcujeme moderní myšlení a podpoříme vás ve vzdělávání a rozvoji představivosti. Ctíme smysl pro týmovou spolupráci, odpovědnost a vnitřní disciplínu.

Naše střední škola připravuje své studenty na vysokoškolské studium, ale také pro přímé pokračování v pracovní kariéře nebo budování vlastní firmy.

Snažíme se proto chápat každého studenta jako individualitu a zároveň jak důležitou součást větší komunity ART ECON. Investujeme do budoucnosti každého studenta tím, že se snažíme pochopit, kým je. Žádáme studenty, aby poznávali sami sebe. Poté jako partneři zjišťujeme, kým se stanou – jako studenti a jako lidské bytosti – při přípravě na vysokou školu a po ní.

Seznamte se s našimi pedagogy

Jsme mladý pedagogický sbor. Jsme kolegové, partneři a přátelé. Každý jsme jiný, ale dohromady jsme ART ECON.

Robert Vano

Spolupracujeme s odborníky

Součástí našeho života je spolupráce s řadou odborníků, setkáváme se s nimi nejen v rámci výuky, ale také na přednáškách, workshopech, praxích a konkrétních projektech zaměřených na praktické využití znalostí získaných během studia.

Adéla Anděla Bursová
HC Sparta Praha
Dominika Majerová
Veronika Souralová

Naši absolventi

Vychovali jsme řadu úspěšných odborníků. Vážíme si absolventů, kteří s námi spolupracují i nadále. Neustále budujeme komunitu těch, pro něž je ART ECON srdcovou záležitostí. Prohlédněte si medailonky našich absolventů.

Navštivte nás

Navštivte nás osobně! Seznámíme vás s pedagogy i studenty, vysvětlíme, jak se u nás učí a ukážeme vám prostory učeben i ateliérů. Rádi vás poznáme a odpovíme na vaše otázky, abyste si mohli vybrat ten správný obor.

Pořádáme Dny otevřených dveří, ale pokud se vám to nehodí, můžete se podívat  na virtuální prohlídku naší školy.