Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení na gymnázium ART ECON.
Ještě máš šanci nastavit budoucnost podle svých představ!

Končíš na střední? Přejdi na vyšší! V ART ECON můžeš pokračovat dál.

Kdy nás můžete navštívit nebo se setkat?

Uvažujete o studiu na naší VOŠ? Domluvte si návštěvu.

Aktuální info k přijímacímu řízení dnes 21.5.2024

Nepřijali tě na vysněnou školu? Na gymnáziu máme navýšené kapacity, zkus to ve 2. kole!

Kdy nás můžete navštívit?

Pokračuje rekonstrukce nové pobočky na Roztylech. Sledujte náš Instagram a web.

První úspěchy ve středoškolských sportovních turnajích

31. října 2023 | Aktuality, Sport

Soutěže mezi středními školami v různých sportech jsou v plném proudu a ART ECON samozřejmě nemůže chybět. Už v prvních dvou měsících nového školního roku se naši studenti a studentky zúčastnili několika z nich.

Jako první se na sportovní hřiště vydaly naše volejbalistky ve složení Valešová, Kazdová, Tůmová, Škovranová, Tomanová, Chaloupková. V úvodním pražském kole obsadily krásné 3. místo.

I letos jsme ve spolupráci se společností Ingolf, s.r.o. pořádali neoficiální mistrovství mládeže v golfu, známé pod názvem Středoškolský pohár v golfu. Přestože jsme v předchozích dvou ročnících tento turnaj opanovali a měli tedy velká očekávání, letos turnaj ovládla silná konkurence na profesionální úrovni. Naši nakonec obsadili 5. pozici. Tým tvořili Cellerová, Petráňová, Vysušil a Červenka.

Letošní ročník bude ve znamení několika premiér

Mezi ně patří i účast školy na atletickém turnaji pražských středních škol ve Vršovickém Edenu. Díky posilám z prvních ročníků jsme se dostali na deváté místo z 28 týmů v kategorii chlapců a na 18. místo z 30 týmů v kategorii děvčat. Hlavním překvapením byl závěr turnaje, kde naši chlapci Jung, Koptiš, Zitko a Vostřák vyhráli nejsledovanější závod akce, štafetu na 4×200 metrů. Kromě vítězné čtveřice tým tvořili ještě Rech, Farkaš, Linhart, Nedvěd, Mucha, Šonka, Rykl a Stiburek. Dívčí tým se skládal z Grebeníčkové, Hacklové, Havelkové, Chaloupkové, Jusčákové, Valešové, Klimtové, Kroupové, Opočenské, Tomanové a Vosáhlové.

Další sportovní výzvou byl přespolní běh na 4 km, kde jsme skončili na devátém místě z 36 škol. Tým tvořili Zitko, Rykl, Horčic, Beneš a Procházka.

Sezónu úspěšně rozehráli i naši fotbalisté. Po 3 jasných výhrách v nižších kolech postoupili do pražského finále v minifotbale. Náš tým ve složení Šonka, Mucha, Breinl, Voldán, Sandev, Dang Dat, Beneš, Sommer, Žižka, Horváth, Sixta a Lička se nakonec v konkurenci 54 škol umístil na krásné páté pozici.