Anglie poprvé a rozhodně ne naposledy!

3. dubna 2023 | Akce, Aktuality, Život školy

Šest dnů a nocí strávila skupinka 42 studentek a studentů při poznávání krás Anglie. Cesta autobusem byla možná místy méně pohodlná, zato o to více dobrodružná. 

První den jsme se skrze Německo, Nizozemsko, Belgie a Francii dostali do přístavu v Calais, odkud jsme se Eurotunelem dostali až do přístavů v anglickém Doveru. Po odpočinku a krátkém přesunu jsme se rozdělili na tři skupinky a i přes počáteční typicky anglické počasí jsme se vydali prozkoumávat (nejen) pamětihodnosti Londýna. Viděli jsme turistické “must have,” ale zájemci nastoupili třeba i do London Eye, případně důkladně prozkoumali Tate Modern. 

Další den nás hned z rána čekala projížďka lodí skrze Little Venice až do Camden Town. V následujicích dnech jsme, postupně a již za příznivého počasí, prozkoumávali Bristol – domov Street Artu. Později se studenti nadýchali čerstvého vzduchu při návštěvě megalitů v Avebury a na útesech Seven Sisters. Dále jsme neopomněli navštívit přímořské letovisko na jihu, Brighton, kde jsme obdivovali nejen pobřeží, ale i útulné uličky plné neobyčejného zboží. 

Během celého zájezdu měli studenti možnost poznat nejen typicky britskou kulturu, ale zejména přívětivost obyvatel Británie. 

Věříme, že jsme si pobyt užili nejen my, učitelé, ale především i studenti druhých a třetích ročníků, ve kterých Anglie bezpochyby zanechala ty nejlepší vzpomínky.