Junior Business Mixxer Vol. 2

22. června 2023 | Akce, Aktuality, Econ, Úspěchy, Život školy

Úspěch studentky Adély Karbulkové a projektu “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.”

Talentovaná studentka Adéla Karbulková, která je studentkou střední ekonomické školy ART ECON – Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o. se přihlásila do soutěže Junior business Mixxer vol. 2, jenž je soutěžním prostředím pro mladé nadějné ekonomy ze středních škol v Praze, se svým projektem “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” a získala v této soutěži druhé místo. Junior Business Mixxer Vol. 2 je prestižní ekonomická soutěž, která přináší studentům příležitost prezentovat své projekty a získat uznání od odborné poroty. Tato soutěž se koná pravidelně a láká mladé talenty z různých středních škol. Finále druhého ročníku této soutěže se konalo dne 14. 6. 2023 v Pražském inovačním institutu v Praze a bylo prezentováno osm originálních projektů.


Projekt Adély Karbulkové – “Domov důchodců – Last Dance s.r.o. je zaměřen na oblast péče o seniory a navrhuje inovativní přístup k péči o starší generaci. Adéla si uvědomila, že starší lidé mají mnoho nevyužitých dovedností a zkušeností a chtěla vytvořit prostředí, ve kterém by mohli tito lidé sdílet své nadání a přispět k celkovému blahu komunity.


Projekt “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” nabízí rozmanité aktivity a služby, jež se zaměřují na využití potenciálu důchodců. Adéla navrhla programy umožňující starším lidem zapojit se do kulturních a společenských aktivit, jako je taneční a hudební výuka, divadelní představení a výlety. Součástí projektu je také nápad na vytvoření sociální sítě, která by propojovala starší lidi s mladší generací a umožňovala jim sdílet své zájmy a zkušenosti. Projekt „Domov důchodců – Last Dance s.r.o.“ je unikátní v tom, že senioři si mohou vzít s sebou do domova důchodců i svého domácího mazlíčka.


Adéla Karbulková se svým projektem “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” sklidila úspěch v této prestižní soutěži, zejména její inovativní přístup k péči o seniory. Adéla dokázala přesvědčit porotu svým nadšením, kreativitou a schopností představit svůj projekt s jasnou vizí. Za své výjimečné umístění na druhém místě získalazajímavou cenu. Společnost Junior Business Mixxer ji odměnila 2 x 90 minutovým koučingem s renomovanou odbornicí Janou Klekar. Tato cena poskytne Adéle jedinečnou příležitost získat odborné rady a doporučení od zkušené profesionálky, která ji pomůže dále rozvíjet její schopnosti a projekty v oblasti ekonomiky.


Díky studentce Michaele Mazačové ze 4. ročníku ART ECON – Střední škola a vyšší odborná škola Praha, s.r.o. vedené vyučující Janou Zochovou, bylo možné propojit obory Art a Econ a to prostřednictvím tvorby letáku s tématem Domov důchodců a Velikonoce, který přispěl k velkému úspěchu Adély Karbulkové. Celý projekt “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” vznikal v rámci vyučovaného předmětu Multikulturní fiktivní firma pod záštitou vyučující Ing. Bc. Daniely Rýglové.


Úspěch jasně ukazuje talent a schopnosti Adély i ostatních studentů, kteří se zapojili do této soutěže, a představuje naději pro budoucnost ekonomického rozvoje.

Celou akci je možné shlédnout ze záznamu na Youtube kanálu Pražského inovačního institutu.
Prezentace Adély Karbulkové začíná v čase 55:09, a v čase 2:42:25 můžete vidět vyhlášení ocenění naší studentky a převzetí ceny, kterou je 90-minutová lekce koučinku 1:1. Gratulujeme!