Kreativní svět studentů

Kontakty ART

Pro studenty

Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení na gymnázium ART ECON.
Ještě máš šanci nastavit budoucnost podle svých představ!

Kontakty gymnázia

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení v Prostějově dnes 17.6.2024

Kdy nás můžete navštívit nebo se setkat?

Uvažujete o studiu na naší VOŠ? Domluvte si návštěvu.

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení v Prostějově dnes 17.6.2024

Kdy nás můžete navštívit nebo se setkat?

Uvažujete o studiu na naší VOŠ? Domluvte si návštěvu.

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení dnes 17.6.2024

Těšíme se na všechny studenty budoucích prvních ročníků.

Kdy nás můžete navštívit?

Další den otevřených dveří pro SŠ se bude konat až v novém školním roce. Sledujte náš web.

Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení na gymnázium ART ECON.
Ještě máš šanci nastavit budoucnost podle svých představ!

Junior Business Mixxer Vol. 2

22. června 2023 | Akce, Aktuality, Econ, Úspěchy, Život školy

Úspěch studentky Adély Karbulkové a projektu “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.”

Talentovaná studentka Adéla Karbulková, která je studentkou střední ekonomické školy ART ECON – Gymnázium a Střední odborná škola Praha, s.r.o. se přihlásila do soutěže Junior business Mixxer vol. 2, jenž je soutěžním prostředím pro mladé nadějné ekonomy ze středních škol v Praze, se svým projektem “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” a získala v této soutěži druhé místo. Junior Business Mixxer Vol. 2 je prestižní ekonomická soutěž, která přináší studentům příležitost prezentovat své projekty a získat uznání od odborné poroty. Tato soutěž se koná pravidelně a láká mladé talenty z různých středních škol. Finále druhého ročníku této soutěže se konalo dne 14. 6. 2023 v Pražském inovačním institutu v Praze a bylo prezentováno osm originálních projektů.


Projekt Adély Karbulkové – “Domov důchodců – Last Dance s.r.o. je zaměřen na oblast péče o seniory a navrhuje inovativní přístup k péči o starší generaci. Adéla si uvědomila, že starší lidé mají mnoho nevyužitých dovedností a zkušeností a chtěla vytvořit prostředí, ve kterém by mohli tito lidé sdílet své nadání a přispět k celkovému blahu komunity.


Projekt “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” nabízí rozmanité aktivity a služby, jež se zaměřují na využití potenciálu důchodců. Adéla navrhla programy umožňující starším lidem zapojit se do kulturních a společenských aktivit, jako je taneční a hudební výuka, divadelní představení a výlety. Součástí projektu je také nápad na vytvoření sociální sítě, která by propojovala starší lidi s mladší generací a umožňovala jim sdílet své zájmy a zkušenosti. Projekt „Domov důchodců – Last Dance s.r.o.“ je unikátní v tom, že senioři si mohou vzít s sebou do domova důchodců i svého domácího mazlíčka.


Adéla Karbulková se svým projektem “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” sklidila úspěch v této prestižní soutěži, zejména její inovativní přístup k péči o seniory. Adéla dokázala přesvědčit porotu svým nadšením, kreativitou a schopností představit svůj projekt s jasnou vizí. Za své výjimečné umístění na druhém místě získalazajímavou cenu. Společnost Junior Business Mixxer ji odměnila 2 x 90 minutovým koučingem s renomovanou odbornicí Janou Klekar. Tato cena poskytne Adéle jedinečnou příležitost získat odborné rady a doporučení od zkušené profesionálky, která ji pomůže dále rozvíjet její schopnosti a projekty v oblasti ekonomiky.


Díky studentce Michaele Mazačové ze 4. ročníku ART ECON – Gymnázium a Střední odborná škola Praha, s.r.o. vedené vyučující Janou Zochovou, bylo možné propojit obory Art a Econ a to prostřednictvím tvorby letáku s tématem Domov důchodců a Velikonoce, který přispěl k velkému úspěchu Adély Karbulkové. Celý projekt “Domov důchodců – Last Dance s.r.o.” vznikal v rámci vyučovaného předmětu Multikulturní fiktivní firma pod záštitou vyučující Ing. Bc. Daniely Rýglové.


Úspěch jasně ukazuje talent a schopnosti Adély i ostatních studentů, kteří se zapojili do této soutěže, a představuje naději pro budoucnost ekonomického rozvoje.

Celou akci je možné shlédnout ze záznamu na Youtube kanálu Pražského inovačního institutu.
Prezentace Adély Karbulkové začíná v čase 55:09, a v čase 2:42:25 můžete vidět vyhlášení ocenění naší studentky a převzetí ceny, kterou je 90-minutová lekce koučinku 1:1. Gratulujeme!