Plenér 2022

14. října 2022 | Akce, Aktuality

V termínu 19. 9. až 23.9. se dočkali naši třeťáci a část druháků z ARTU plenéru. Vybrali jsme prostředí v kraji Vysočina hned těsně za městem ve Žďáře nad Sázavou – Autokempink Pilák, jen co už jsme nemohli ovlivnit bylo počasí, které nám hlavně v prvních dnech vůbec nepřálo. 

Ačkoliv nás potkalo počasí s mrazivými rány, tak to neovlivnilo každodenní workshopy. V průběhu dnů se konaly workshopy u každého vyučujícího – dva až tři (od malby akrylem, akvarelem či kresby až po fotografii).  Zároveň oceňujeme večerní workshop fotografie od pana kolegu Moudrého, protože měl se studenty opravdu mrazivé počasí, kterým museli čelit do večerních hodin.

Každodenní oběd se konal v restauraci Tálský mlýn, který se o nás velice mile staral – jak v rámci jídla, tak hlavně skvělé obsluhy a příjemného prostředí. 

V předposledním dnu se konal i výlet s výkladem na Zelené hoře v kostele od J. B. Santiniho Eichela s dechberoucí architekturou.

Děkujeme studentům za jejich přístup a odhodlání v průběhu plenéru a zároveň i naším učitelům jenž se podíleli na celém plenéru.