První úspěchy ve středoškolských sportovních turnajích

31. října 2023 | Aktuality, Sport

Soutěže mezi středními školami v různých sportech jsou v plném proudu a ART ECON samozřejmě nemůže chybět. Už v prvních dvou měsících nového školního roku se naši studenti a studentky zúčastnili několika z nich.

Jako první se na sportovní hřiště vydaly naše volejbalistky ve složení Valešová, Kazdová, Tůmová, Škovranová, Tomanová, Chaloupková. V úvodním pražském kole obsadily krásné 3. místo.

I letos jsme ve spolupráci se společností Ingolf, s.r.o. pořádali neoficiální mistrovství mládeže v golfu, známé pod názvem Středoškolský pohár v golfu. Přestože jsme v předchozích dvou ročnících tento turnaj opanovali a měli tedy velká očekávání, letos turnaj ovládla silná konkurence na profesionální úrovni. Naši nakonec obsadili 5. pozici. Tým tvořili Cellerová, Petráňová, Vysušil a Červenka.

Letošní ročník bude ve znamení několika premiér

Mezi ně patří i účast školy na atletickém turnaji pražských středních škol ve Vršovickém Edenu. Díky posilám z prvních ročníků jsme se dostali na deváté místo z 28 týmů v kategorii chlapců a na 18. místo z 30 týmů v kategorii děvčat. Hlavním překvapením byl závěr turnaje, kde naši chlapci Jung, Koptiš, Zitko a Vostřák vyhráli nejsledovanější závod akce, štafetu na 4×200 metrů. Kromě vítězné čtveřice tým tvořili ještě Rech, Farkaš, Linhart, Nedvěd, Mucha, Šonka, Rykl a Stiburek. Dívčí tým se skládal z Grebeníčkové, Hacklové, Havelkové, Chaloupkové, Jusčákové, Valešové, Klimtové, Kroupové, Opočenské, Tomanové a Vosáhlové.

Další sportovní výzvou byl přespolní běh na 4 km, kde jsme skončili na devátém místě z 36 škol. Tým tvořili Zitko, Rykl, Horčic, Beneš a Procházka.

Sezónu úspěšně rozehráli i naši fotbalisté. Po 3 jasných výhrách v nižších kolech postoupili do pražského finále v minifotbale. Náš tým ve složení Šonka, Mucha, Breinl, Voldán, Sandev, Dang Dat, Beneš, Sommer, Žižka, Horváth, Sixta a Lička se nakonec v konkurenci 54 škol umístil na krásné páté pozici.