Studenti ART ECON na stáži v Bordeaux v rámci projektu Erasmus+

17. února 2024 | Aktuality, Erasmus

Představte si, že byste měli jedinečnou příležitost strávit týden ve francouzském Bordeaux a zažít na vlastní kůži, jak probíhá výuka grafiky a designu na tamní střední škole. Přesně takovou zkušenost získali studenti 2. ročníku oboru Grafika médií z ART ECON – Chu Lan Vi a Aleksandra Tomczyk. Pod vedením třídního učitele Víta Zborníka se v rámci projektu Erasmus+ vydali na stáž do Lycée St Vincent de Paul v Bordeaux.

Jejich program byl nabitý od rána do večera. Hlavním cílem bylo pochopit principy černobílé grafiky a naučit se pracovat s různými typy záběrů a rámování při tvorbě storyboardu. Studenti analyzovali jednu scénu z filmu Laura od Otta Premingera z roku 1944 a tu pak přepracovávali do podoby storyboardu. I když na kompletní zpracování nebyl čas, už jen pozorování a pochopení celého procesu pro ně bylo nesmírně přínosné.

Vedle práce v grafickém studiu čekal na studenty i pestrý doprovodný program. Navštívili muzeum současného umění CAPC Bordeaux a interaktivní muzeum iluzí a optických klamů. Prohlédli si provoz grafické firmy a účastnili se speciálního ekologického projektu na škole. Nechyběla ani prohlídka Bordeaux s průvodcem z turistického centra, aby nasáli atmosféru tohoto krásného města.

Díky projektu Erasmus+ získali Chu Lan Vi a Aleksandra Tomczyk spoustu nových znalostí, zážitků a kontaktů. Nahlédli pod pokličku výuky grafiky ve Francii, zdokonalili se v práci s černobílou a vyzkoušeli si tvorbu storyboardu pod vedením zkušených pedagogů. Teď nezbývá než doufat, že nabyté zkušenosti zúročí ve svém dalším studiu a třeba se jednou stanou špičkovými grafiky a designéry.