Pololetní klauzury

5. února 2021

V těchto dnech probíhají na obou školách také obhajoby pololetních klauzurních prací. Studenti uměleckých oborů v nich zpracovávají svůj pohled na konkrétní zadání. Například v Prostějově se tentokrát studenti zaměřili na tzv. Ittenovy kontrasty. Téma bylo společné jak pro studenty grafických oborů, tak pro studenty fotografie. A protože naši studenti jsou individuality, lze v jednotlivých klauzurních pracích najít velmi originální názory a pohledy na toto téma.

Pokud Vás zajímá, co to Ittenovy kontrasty jsou a jak se s tímto tématem studenti vyrovnali, zkuste nahlédnout…

Výsledky talentovek:

V těchto dnech vrcholí napětí. Uchazeči o studium uměleckých oborů netrpělivě čekají na informace, jak dopadli u talentových zkoušek.

Mějte ještě chvíli strpení. Datum zveřejnění výsledků je v tomto případě dáno závazně zákonnými normami. V letošním roce je toto datum stanoveno na 5. února 2021. Takže už jenom pár dní a všichni budeme vědět, jak vlastně letos talentovky dopadly. Zjistíme taky, pro koho se úspěšné složení talentových zkoušek stalo bránou ke studiu na našich školách. Podrobné informace budou samozřejmě zveřejněny na webech jednotlivých škol. Zprávy k tomuto tématu se určitě objeví také na facebookových a instagramových účtech. Takže… sledujte nás.

Přijímací zkoušky – neumělecké obory:

Na webech obou škol jsou již také vyvěšeny základní informace k přijímacím zkouškám na neumělecké obory – tedy na oblast ECON. 

V Praze nechybí oblíbený obor Sportovní management. V Prostějově opět otevíráme nejenom Management v reklamě a v médiích, ale také Firemní management. Kompletní informace nejenom o maturitních oborech najdete na stránkách jednotlivých škol. Za zmínku stojí i skutečnost, že v Prostějově nabízíme také studium nástavbových oborů a otevíráme i několik tříletých učebních oborů.

Doporučujeme tedy navštívit Dny otevřených dveří online.  Ty nejbližší se jak v Praze, tak v Prostějově konají 10. února 2021.  Neváhejte a zjistěte vše potřebné přímo od pedagogů a studentů našich škol.