Umění nás baví na zámku Tovačov – navštivte naši výstavu

13. září 2022

Slavnostní vernisáž zahájila výstavu prací studentů na zámku Tovačov

10. září se ve 14 hodin otevřely brány naší celoroční výstavy Umění nás baví na zámku Tovačov. Vernisáž proběhla v komorním duchu, ale o to byla slavnostnější: nejdříve přivítali návštěvníky paní ředitelka škol ART ECON Renáta Kubová a kurátor výstavy pan Miroslav Švancara. Následovala je jednatelka Arteconu, paní Barbora Michlová, která poděkovala hlavním organizátorům za to, že díky nim se myšlenka vystavovat v prostorách zámku uskutečnila. Jmenovitě paní kastelánce Zajícové, panu kurátorovi Švancarovi a paní učitelce z VOŠ ART ECON Zdeňce Josefíně Trnečkové.

Pak jsme si prošli výstavu prací našich studentů. V prostorách Galerie pod věží je možné vidět grafické práce a fotografie vytvořené studenty oborů Herní grafika, Grafika médií, Fotografie v reklamní praxi a Multimediální tvorba v propagaci. Druhá část výstavy se nachází ve Spanilé věži, kde na návštěvníky čeká ukázka tvorby učebního oboru Aranžér.

V prostorách zámku vystavuje svoje díla i naše pedagožka z VOŠ – Zdeňka Josefína Trnečková, takže jsme se podívali i na její obrazy. Při té příležitosti proběhl i pietní akt věnovaný úmrtí britské královny Alžběty II, kterou Zdeňka portrétovala.
Po vernisáži nás paní kastelánka vzala na prohlídku zámku.

 Více informací naleznete v odkazu na výstavu.