Gratulujeme Markétě Králíkové

5. září 2022 | Aktuality, Art, Úspěchy

Jsme hrdí na naši studentku Markétu Králíkovou, která získala 2. místo v soutěži o nové logo Rozária Olomouc.

Rozárium Olomouc vzniklo v letech 1970 – 1972 díky Rosa Klubu Českého zahrádkářského svazu jako součást botanické zahrady Výstaviště Flora Olomouc. Rozkládá se na ploše 3,5 hektaru a můžete zde vidět přes tři tisíce keřů růží tří set domácích i světových odrůd královny květin, růže. Během posledních let prochází Rozárium komplexní rekonstrukcí podle plánů architekta Zdeňka Sendlera.

V Rozáriu se pravidelně konají různé programy zaměřené na děti i dospělé. 22. – 24. června tohoto roku zde proběhla akce Vyznání růžím k padesátiletému výročí Rozária. V rámci tohoto programu se konala také soutěž studentských prací o návrh nového loga Rozária. Soutěže se zúčastnilo 54 návrhů od studentů a studentek ze středních škol.

Vyhodnocovala se první tři místa:

  • 1. místo: Lucie Pavelková, Střední škola polygrafická, Olomouc
  • 2. místo: Markéta Králíková, ART ECON Střední škola s.r.o., Prostějov
  • 3. místo: Nataliia Dovhan, Střední škola zahradnická a technická Litomyšl

Naše škola se pravidelně účastní výtvarných soutěží, které pořádají nejrůznější instituce, školy a další organizace. Naši studenti tak získávají nejen ceny, ale i osobní zkušenosti, které jim pomáhají zdokonalovat vlastní projev a dále kultivovat své estetické cítění. Učí se, jak připravit projekt tak, aby vyhověl profesionálnímu zadání. Učí se, že někdy jsou nuceni přijmout i hořkou porážku. O to větší radost mají oni i jejich pedagogové z toho, když se mohou radovat z úspěchů.