Návštěva Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

28. listopadu 2022 | Akce, Aktuality, Život školy

Studenti oboru veřejnosprávní činnost navštívili 21.11. 2022 Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky. Exkurze započala promítnutím krátkého filmu v Paláci Smiřických – jedné z budov Parlamentu. Film studentům připomněl základní informace týkající se ústavního systému ČR, parlamentarismu a politických stran. Následovala prohlídka významných prostor doplněná poutavým výkladem. Průvodce ukázal studentům prostory a kanceláře jednotlivých politických klubů. Nejvíce ale studenty zaujala mediálně známá zasedací místnost, ve které se mohli podívat, kde sedí jejich oblíbení poslanci, mohli si ale také vyzkoušet systém hlasování nebo to, jaký je to pocit stát u řečnického pultu. Prohlídka dále pokračovala do galerie hostů a do další mediálně známé místnosti, ve které probíhají tiskové konference.

Po hlavní části našeho programu jsme se přesunuli do areálu pražského hradu, sídla prezidenta republiky, a připomněli si významné události týkající se naší historie.

Tato exkurze byla pro studenty přínosná především z toho důvodů, že mohli na vlastní oči poznat to, o čem se do té chvíle učili pouze teoreticky. Prohlídka těchto míst mnohé studenty motivovala do dalšího studia.