Kreativní svět studentů

Kontakty ART

Pro studenty

Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení na gymnázium ART ECON.
Ještě máš šanci nastavit budoucnost podle svých představ!

Kontakty gymnázia

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení v Prostějově dnes 22.5.2024

Nevíš, kam po maturitě? Můžeš pokračovat na VOŠ ART ECON!

Kdy nás můžete navštívit nebo se setkat?

Končíš na střední? Přejdi na vyšší! V ART ECON můžeš pokračovat dál.

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení v Prostějově dnes 22.5.2024

Nevíš, kam po maturitě? Můžeš pokračovat na VOŠ ART ECON!

Kdy nás můžete navštívit nebo se setkat?

Končíš na střední? Přejdi na vyšší! V ART ECON můžeš pokračovat dál.

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení dnes 22.5.2024

Příjímačky na střední nedopadly? Máme navýšené kapacity. Troufneš si na gymnázium?

Kdy nás můžete navštívit?

Příjímačky na střední nedopadly? Máme navýšené kapacity. Troufneš si na gymnázium?

Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení na gymnázium ART ECON.
Ještě máš šanci nastavit budoucnost podle svých představ!

Prozkoumejte ne.vědomí: výstava maturantů ART ECON odhaluje skryté světy

7. května 2024 | Aktuality, Art, Maturanti, Výstavy maturantů

Představte si, že se noříte do hlubin svého ne.vědomí. Co byste tam našli? Jaká tajemství, sny a obavy by se před vámi vyjevily? Ne.vědomí není jen prázdným prostorem, je to plnohodnotná dimenze, která oplývá nečekanými objevy a inspirací. Studenti ARTECON se vydali na cestu průzkumu, nasbírali a zkoumali každodennost, aby vytvořili díla, jež jsou důkazem jejich tvůrčího úsilí a hloubky myšlení. Tyto artefakty nevznikly náhodou; jsou výsledkem odvahy a touhy proniknout do neznámých sfér. Přesně to zkoumali studenti naší střední školy ART ECON oborů Fotografie v reklamní praxi a Grafika médií ve svých maturitních pracích. A vy máte nyní jedinečnou příležitost nahlédnout do jejich nitra na výstavě “ne. vědomí”.

Proč byste měli výstavě věnovat pozornost? Protože nabízí mnohem víc než jen běžnou přehlídku studentských prací. Je to výprava do skrytých zákoutí lidské mysli, zachycená očima a rukama mladých talentovaných umělců. Nenechte si ujít možnost vstoupit do mysli mladých lidí, kteří se sami vydali na průzkum nových horizontů. Jejich díla vás zavedou do světa, kde se setkává realita s imaginací, a kde každý obraz či fotografie vypráví svůj vlastní příběh.

Ponor do ne.vědomí

Co se vám vybaví, když se řekne “ne.vědomí”? Možná temné hlubiny oceánu, do kterých nepronikne světlo. Nebo tajemná komnata, jejíž dveře jsou zamčené a klíč dávno ztracený. Studenti ART ECON se rozhodli tyto dveře otevřít a podělit se o své objevy.

Vernisáž této fascinující výstavy se koná 9. května 2024 v 18:00 hodin a návštěvníci budou mít možnost obdivovat díla až do 30. května 2024. Místo konání je Sklep E v Kampusu Hybernská.

Talenty budoucnosti

Kdo jsou mladí umělci stojící za výstavou “ne. vědomí”? Jsou to studenti oborů Fotografie v reklamní praxi a Grafika médií, kteří svou maturitní prací dokazují, že umělecké vzdělání má smysl. Každé dílo je osobní výpovědí autora, jeho jedinečným pohledem na vlastní nitro. A zároveň je i pozvánkou pro diváka, aby se vydal na podobnou cestu sebepoznání.

Střední škola ART ECON má ostatně skvělou reputaci a její absolventi pravidelně bodují v prestižních soutěžích. A není divu – zdejší pedagogové kladou důraz nejen na řemeslo, ale i na kreativní myšlení a osobní rozvoj talentů studentů.

Výstava “ne. vědomí” je tak nejen přehlídkou nadějných talentů, ale i důkazem, že investice do uměleckého vzdělávání se vyplácí. Vždyť kdo jiný než mladí kreativci bude utvářet vizuální kulturu budoucnosti?

Vystavující: Amálie Dědičová, Nella Fábry, Sára Frková, Antonín Hron, Lucie Majznerová, Daniela Fridrichová, Linda Polidorová, Alex Poriazov, Eliška Valešová, Silvie Zelenay a Vojtěch Mičan.

Zažijte výstavu na vlastní kůži

Chcete se ponořit do hlubin ne.vědomí a obdivovat díla talentovaných studentů? Pak si rozhodně nenechte ujít vernisáž výstavy, která proběhne již tento pátek od 18 hodin v Galerii ART.

Kurátorství této události se ujal MgA. Filip Švácha, zatímco vedení výstavy zajišťují Mgr. Hana Leisnerová a Mgr. Marie Dvořáková.

Pro další aktuální informace sledujte instagramový profil @ne.vedomii, kde najdete i ukázky vystavených děl a zákulisní postřehy studentů. Staňte se součástí komunity obdivovatelů mladého umění!

Výstava “ne. vědomí” je jedinečnou sondou do nitra nadějných umělců i nás samotných. Ukazuje, že ponor do hlubin vlastní psýché může být zdrojem nečekané inspirace a kreativity. Podpořte proto mladé talenty z ART ECON a přijďte se na vlastní oči přesvědčit, co skrývá lidské ne.vědomí. Třeba objevíte i něco nového sami o sobě.

Těšíme se na viděnou na vernisáži!

PS: Víte, že termín “ne.vědomí” poprvé použil psycholog Pierre Janet už v roce 1889? Přečtete si o Pierre Janetovi více na wikipedii.

Výstava maturantů ART ECON 2024: ne. vědomí