Setkání spolužáků po 65 letech od ukončení školní docházky na HUSOVCE

27. září 2023 | Akce, Aktuality, Život školy

V pátek 22. září jsme měli ve škole vzácnou návštěvu. Po 65 letech od ukončení školní docházky se na nás přišli podívat absolventi HUSOVKY. Sešli se jich dvě desítky. Snažili jsme se o to, aby si toto krásné setkání užili.

O této události napsal Prostějovský večerník:

„Je to naprosto úctyhodné a nebývalé sejít se po tak dlouhé době. Když jsme se dozvěděli, že se takové setkání připravuje, vymysleli jsme pro současné seniory společenský program. A nejenom my jsme je chtěli provést po současné škole. Možná to málokdo dnes ví, ale dříve v této budově sídlila také prostějovská hvězdárna. Takže i představitelé hvězdárny přišli zavzpomínat společně s bývalými žáky základní školy,“ přiblížila Večerníku páteční program Barbora Michlová, jednatelka společnosti ART ECON.

Současní osmdesátníci tak v pátek prožili krásné chvíle ve své bývalé „základce“. „Celé setkání bylo velmi poučné. Paní jednatelka i ředitelka ART ECON byly velmi srdečné a skvělé. Takové manažery a ředitelky bych našemu školství přál v co největší míře. Vedení školy nás přijalo s otevřenou náručí. Setkání se uskutečnilo v posluchárně, která je k takovému účelu krásně vybavená. Byli přítomni také současní žáci jmenované školy. Vyučuje se zde tolik krásných oborů, až přechází zrak. Škoda, že za nás v padesátých letech minulého století něco takového nebylo,“ svěřil se Večerníku Čeněk Svoboda, jeden z absolventů tehdejší ZDŠ na Husově náměstí.

Pátečnímu setkání byl přítomen také ředitel Státní okresního archivu Prostějov Mgr. Oldřich Václavík. „Pan Václavík nás všechny krásně a fundovaně informoval o tom, kdy a za jakých podmínek „Husovka“ vznikala, a to  ve dvacátých letech. Tedy po první světové válce,“ dodal ještě Čeněk Svoboda.

Setkání současných studentů ART ECON Střední školy a žáků, kteří v budově na Husově náměstí v Prostějově ukončili své základní vzdělání v roce 1958, se parádně vydařilo a jak si mnozí slíbili, za pět let se uvidí znovu…