Soutěž “Mladý řemeslník roku 2023”

15. listopadu 2023 | Akce, Aktuality, Úspěchy, Život školy

Gratulujeme žákyním učebního oboru Aranžér – Šarlotě Grygarzové a Kristýně Krajíčkové, které uspěly společně s dalšími dvaceti třemi mladými řemeslníky z celé České republiky v soutěži “Mladý řemeslník roku 2023”. Obě studují obor Aranžér v Prostějově. Kristýna Krajíčková je studentkou 3. ročníku a zaměřuje se na tvorbu originálních módních doplňků. Šarlota Grygarzová, je také studentkou 3. ročníku a uspěla již v několika soutěžích jako talentovaná floristka.

Záštitu nad 16. ročníkem soutěže převzali Mgr. et Mgr. Antonín Klecanda, MBA (radní hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu a volného času), prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc. (1. místopředseda Senátu PČR), Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo ve Staroměstské radnici v krásné Brožíkově síni. Brožíkova síň je jednou z nejvýznamnějších místností Staroměstské radnice v Praze. Síň byla vytvořena v roce 1910 úpravou středověkých síní a sloužila a stále slouží k slavnostním přijímáním významných osobností. Síň je pozoruhodná svou rozlehlostí, neboť zaujímá prostor o výšce dvou pater. Na stěnách jsou velká plátna od Václava Brožíka, po němž byla tato místnost pojmenována.

Děvčata – gratulujeme!