Spolupráce s firmou DRAPS

18. prosince 2023 | Akce, Aktuality, Život školy

Navázali jsme spolupráci s firmou DRAPS, s.r.o. Jedná se o firmu, která šije v České republice pletené výrobky.

Ve středu 13.12.2023 se studentky oboru  Módní designér a vizážista vydaly na exkurzi do oděvní firmy DRAPS s.r.o. v Olomouci. Ve firmě nás mile přivítali a názorně vysvětlili, jak jejich firma funguje. Firma má k dispozici vlastní, kompletně vybavené vývojové oddělení, kde připravují veškeré střihy a zkouší nové materiály a postupy.

Nápady na zlepšení a inovace přichází nejen od pracovníků tohoto oddělení, ale i od ostatních kolegů a hlavně od jejich zákazníků. Materiál zpracovávají a připravují na rozlehlé střihárně, odkud výrobek putuje na jednu ze dvou šicích dílen k ušití a dokončení. Samozřejmostí je pečlivá kontrola kvality ve všech fázích výrobního cyklu, důraz na efektivitu a maximální pečlivost. Výsledkem pak v ideálním případě je oblečení, které se líbí a dobře slouží na dlouhá léta.

Studentky se tak dozvěděly o celém procesu výroby a prodeje od nákupu látek a navrhovaní modelů, přes výrobu vzorových kusů, následné schvalování, přípravu modelů a fotografickou dokumentaci pro katalog, ke zhotovení střihů, stupňovaní, polohovaní, stříhaní, i šití na speciálních strojích. Mohly si zde i osobně vyzkoušet konkrétní šití. Dále jsme viděli, jak výrobek putuje k odbytu a následnému prodeji.

Studentky se dozvěděly spoustu zajímavých informací a dostaly i nabídku na další spolupráci s firmou, ať už to bude odborná praxe, či možnost pracovat pro společnost DRAPS po studiu.