Umění nás baví na zámku Tovačov – navštivte naši výstavu

13. září 2022 | Akce, Aktuality, Art, Život školy

Slavnostní vernisáž zahájila výstavu prací studentů na zámku Tovačov

10. září se ve 14 hodin otevřely brány naší celoroční výstavy Umění nás baví na zámku Tovačov. Vernisáž proběhla v komorním duchu, ale o to byla slavnostnější: nejdříve přivítali návštěvníky paní ředitelka škol ART ECON Renáta Kubová a kurátor výstavy pan Miroslav Švancara. Následovala je jednatelka Arteconu, paní Barbora Michlová, která poděkovala hlavním organizátorům za to, že díky nim se myšlenka vystavovat v prostorách zámku uskutečnila. Jmenovitě paní kastelánce Zajícové, panu kurátorovi Švancarovi a paní učitelce z VOŠ ART ECON Zdeňce Josefíně Trnečkové.

Pak jsme si prošli výstavu prací našich studentů. V prostorách Galerie pod věží je možné vidět grafické práce a fotografie vytvořené studenty oborů Herní grafika, Grafika médií, Fotografie v reklamní praxi a Multimediální tvorba v propagaci. Druhá část výstavy se nachází ve Spanilé věži, kde na návštěvníky čeká ukázka tvorby učebního oboru Aranžér.

V prostorách zámku vystavuje svoje díla i naše pedagožka z VOŠ – Zdeňka Josefína Trnečková, takže jsme se podívali i na její obrazy. Při té příležitosti proběhl i pietní akt věnovaný úmrtí britské královny Alžběty II, kterou Zdeňka portrétovala.
Po vernisáži nás paní kastelánka vzala na prohlídku zámku.

 Více informací k projektu naleznete v odkazu na výstavu.