Výstava Loutkofest 2024 – I loutky mají talent

21. února 2024 | Aktuality, Život školy

Vítejte v magickém světě, kde loutky nejsou jen nehybnými objekty, ale stávají se nositeli nekonečných příběhů, snů a talentů. Loutkofest 2024, pořádaný Loutkovým divadlem Pronitka pod záštitou Ing. Milandy Sokolové, 1. náměstkyně primátora města Prostějov, je důkazem, že i loutky mají co říci. A možná právě více, než bychom očekávali.

Zapomeňte na tradiční vnímání loutek. Tato výstava a doprovodný program Loutkohrátky, pořádaný při příležitosti Světového dne loutkářství (21.3.), vám ukáže, jak je loutkářství hlubokým uměním, které se dotýká nejen dětí, ale i dospělých. A proč bychom se na to měli dívat právě teď? Protože v době digitálních technologií a umělé reality potřebujeme připomenout, že jednoduchost, kreativita a lidský dotek jsou nezastupitelné hodnoty.

12. února nás navštívil Kašpárek

Každá loutka má svůj příběh. A příběhy, které představuje Loutkofest 2024, jsou tím nejlepším způsobem, jak předvést umění, preciznost a nekonečnou fantazii tvůrců. Naši žáci učebního oboru Aranžér, kteří se podíleli na výrobě loutek a kulis pro tuto výstavu, dokazují, že loutky nejsou jen hračkami, ale uměleckými díly.

Z návštěvy vzniklo krátké video, které si můžete prohlédnout i vy.

Srdcem celého festivalu je Výstava loutek v Městské galerii Zámek, která probíhá od 5.3. do 6.4. 2024 . Ale Loutkofest nabízí mnohem více. Představte si, že se setkáte s Hurvajsem a Taťuldou v divadelním sálu ZUŠ Zámek. Anebo že se zúčastníte velkého pohádkového reje s loutkami ve Společenském domě. To jsou momenty, které vytvářejí vzpomínky pro celý život.

Proč přijít na Loutkofest 2024?

Protože je to příležitost vidět, jak loutky ožívají v rukou mistrů loutkářů. Protože je to šance prožít pohádku na vlastní kůži. A protože je to místo, kde se setkává tradice s inovací, kde se historie propojuje s přítomností a kde se umění stává mostem mezi generacemi.

Co mají loutky společného s naší školou? Stejně jako my, rozvíjejí kreativitu, představivost a talenty

. Navštivte stránky Loutkového divadla Pronitka, získejte další informace a připravte se na nezapomenutelný zážitek, který vás přesvědčí, že loutky i mají talent. A tento talent je stejně magický a působivý jako talent největších umělců naší doby. Protože v umění loutek se skrývá magie, která čeká, až ji objevíte.