Workshop “VZORA”

27. dubna 2023 | Akce, Aktuality, Život školy

V pondělí 24.4.2023 probíhal workshop pro všechny studentky oboru Módní designér a vizážista. Připravila a vedla jej naše bývalá absolventka téhož oboru Markéta Králová. Markéta má vlastní značku – pod kterou navrhuje autorské látky – “VZORA” , nebo taky VZOR A…, protože to nejsou jen vzory a látky, ale i obrázky, knížky, ilustrace, příběhy a kousky jí samotné, jak sama říká.

Workshop pro naše studentky byl zaměřený na design vlastního potisku na plošnou textilii. Studentkám byly po praktické stránce vysvětleny technologické možnosti potisku textilií, ukázány vzorky materiálů s různými technikami tisku na rozličných textilních materiálech, které si mohly osahat a posoudit kvalitu tisku. V praktické části se naučily postup, jak vytvořit vlastní grafický návrh neboli matrici, jejímž množením a opakovaným obtiskováním vznikne na látce celoplošný vzor. Vše si modelově vyzkoušely pomocí ručních výtvarných prostředků, v digitálním prostředí je postup analogický. Celý proces vzniku potisku lze vidět na přiložených fotografiích z workshopu.

Více na odkazu: https://www.vzora.cz/. Autorské látky a výrobky z nich prodává na svém eshopu. Je kreativní nejen výtvarně ale i činnorodě, šije, je divadelní herečkou, režisérkou, dělá PR pro firmy a momentálně je i mámou na plný úvazek.