Academia Film Olomouc 2022

20. května 2022 | Akce, Aktuality

Praxe se studenty 3. FG proběhla od  úterý 26. 4. do neděle 1. 5. Studenti se  stali součástí štábu a zařadili se do festivalového procesu v rámci prestižního festivalu vědeckých filmů Academia Film Olomouc.

Po příjezdu se studenti rozdělili do tří skupin:
Fotografové, kteří se připojili do týmu hlavního festivalového fotografa Adama Mráčka. Grafici, kteří se připojili k jednomu z aktuálně nejvlivnějších českých grafiků Radimovi Měsícovi a třetí mini tým tvořila studentka Kateřina Štěpařová, která se hrdinně odhodlala pustit se do tajů videotvorby a tvořila spolu se střihačem Michalem Švarcem festivalové spoty.

Praxe proběhla nadmíru úspěšně a nesla se ve velmi přísném pracovním režimu. Studenti si osvojili festivalové zvyklosti a stali se plnohodnotnou součástí týmu. Otestovali si své dovednosti v praxi a zjistili, že největším limitem, na kterém je třeba pracovat, je nízké pracovní tempo, které se v průběhu praxe zvyšovalo. Studenti při zpětné vazbě reflektovali praxi také velmi dobře a rádi se příští rok zapojí do spolupráce s festivalem AFO v Olomouci znovu.