Kreativní svět studentů

Kontakty ART

Pro studenty

Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení na gymnázium ART ECON.
Ještě máš šanci nastavit budoucnost podle svých představ!

Kontakty gymnázia

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení v Prostějově dnes 17.6.2024

Kdy nás můžete navštívit nebo se setkat?

Uvažujete o studiu na naší VOŠ? Domluvte si návštěvu.

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení v Prostějově dnes 17.6.2024

Kdy nás můžete navštívit nebo se setkat?

Uvažujete o studiu na naší VOŠ? Domluvte si návštěvu.

Informace pro tento den

Aktuální info k přijímacímu řízení dnes 17.6.2024

Těšíme se na všechny studenty budoucích prvních ročníků.

Kdy nás můžete navštívit?

Další den otevřených dveří pro SŠ se bude konat až v novém školním roce. Sledujte náš web.

Vyhlásili jsme 2. kolo přijímacího řízení na gymnázium ART ECON.
Ještě máš šanci nastavit budoucnost podle svých představ!

Vernisáž výstavy “ne.vědomí” představila úžasná díla maturantů ART ECON

10. května 2024 | Aktuality, Art, Maturanti, Výstavy maturantů

9. května proběhla slavnostní vernisáž výstavy “ne.vědomí”, která uvedla celý projekt.
Během vernisáže se představili kurátor výstavy MgA. Filip Švácha, organizující pedagogové Mgr. Hana Leisnerová a Mgr. Marie Dvořáková, i zástupci z řad studentů. Výstavu pozdravila také jednatelka ART ECON – gymnázium a střední škola Praha, paní PhDr. Dana Čapková, Ph.D.

Neopakovatelná atmosféra a bohatý program vernisáže

Nudíte se na vernisážích, kde se nic neděje? Tady to nehrozilo! Slavnostní zahájení s projevy hostů byly jen začátek. Účastníci vernisáže se během komentované prohlídky seznámili se všemi díly, která se na výstavě “ne.vědomí” prezentují, i s většinou jejich autorů, takže všichni měli možnost nahlédnout mnohem hlouběji do příběhů jednotlivých děl a lépe jim porozumět. Živé diskuse ukázaly, jak tvorba studentů rezonuje s publikem.

Jak už to známe z předchozích ročníků: kdo čeká pár fotek a obrázků, najde celý fascinující svět plný zajímavých podnětů k dalšímu zamyšlení. Je to svět mladých lidí, kteří mají co říct a nebojí se to vyjádřit.
Svět, kde se potkává odvaha experimentovat, radost z tvorby a touha překračovat hranice.

Viděli jsme malby, fotky, sochy i videa – pestrost forem i témat byla ohromující. Studenti opět překvapili originalitou, technickou zdatností i hloubkou sdělení, někteří se nechali inspirovat samotnými sklepními prostorami Kampusu Hybernská a vytvořili díla přesně na míru, jiní zase použili obyčejné věci ze svého okolí, aby je proměnili v něco nového a unikátního.

Tématem celé výstavy je nevědomí, což také spojovalo většinu děl. Co dělá naše nevědomí nebo podvědomí? Máme možnost ho ovlivnit? Je dobré? Je špatné? Výstava byla plná silných příběhů a fascinujících pohledů na svět, objevily se i apely na problémy, které studenty obklopují.

Video z vernisáže

Pokud jste na vernisáži nebyli, máme pro vás krátké video, které vám přiblíží atmosféru celé akce. Podívejte se na sestřih na našem Youtube kanálu – Výstava maturantů 2024.

Výstava maturantů ART ECON = Prostor pro talent i tvrdou práci

Naši studenti dostali opět možnost seznámit se se všemi aspekty přípravy výstavy uměleckých děl. Většina z nich tak na vlastní kůži zjistila, že uspořádat výstavu neznamená jenom vytvořit něco krásného, burcujícího nebo zajímavého. Je to také o organizaci, propagaci a tvrdé přípravě.

Slovy jednoho z pedagogů: “Snažíme se v každém najít jeho silné stránky a ty rozvíjet. Zároveň ale trváme na tom, že bez poctivé práce a zvládnutí základů se nikdo nikam nedostane. A těší nás, když výsledky našich absolventů ukazují, že to funguje.”

Nezbývá než popřát našim maturantům ART ECON, ať se jim daří naplno rozvinout jejich potenciál. A nám ostatním připomenout, že je dobré se občas zastavit a zamyslet nad hlubšími souvislostmi než je náš každodenní život.

Děkujeme všem, kteří dali vzniknout další výstavě maturantů ART ECON, za jejich práci a příspěvek.

Výstavu “ne.vědomí” si můžete přijít prohlédnout do konce května.