ART ECON SŠ pohár v golfu 2023 měl letos opravdu vysokou úrověň

26. září 2023 | Akce, Aktuality, Golf, Sport

V pondělí 25. září 2023 se na 17. ročníku ART ECON Středoškolského poháru hrál skvělý golf. Úroveň byla letos mimořádně vysoká a padl i 10 let starý týmový rekord soutěže.

Zahájila Štěpánka Pučálková, patron letošního Poháru

Slavnostní nástup družstev s deskami nesoucími názvy reprezentovaných škol zahájila soutěžní den přednesem české státní hymny a slavnostním odpalem členka Sempreoper v Drážďanech, Štěpánka Pučálková.

Během dne padaly rekordy

Družstvo ART ECON ve složení Anna Cellerová, Laura Petráňová a Matyáš Vysušil se svým skóre 135 ran, 9 ran pod parem hřiště, kdy dívky zahrály dokonce 3 eagly a dohromady celkem 19 birdie, skončilo v TOP 5 na 5. místě z celkových 21 týmů.

Novým držitelem Putovního poháru na jeden rok se stalo družstvo Gymnázia Jana Palacha z Prahy 1.

Ze stejného týmu je také Timotej Formánek. Přestože mu bájný výsledek 59 ran utekl o centimetry na poslední jamce (1 eagle, 12 birdie, žádné bogey, celkem 12 pod par), a stal se i tak výhercem v kategorii jednotlivců.

Děkujeme všem partnerům

Nad soutěží drží záštitu Český olympijský výbor a prezident České golfové federace Vratislav Janda, kdy ČGF je i spolupořadatelem akce, promotérem byla tradičně společnost Ingolf Alana Babického a hlavním partnerem letošního turnaje byla opět Česká podnikatelská pojišťovna.

Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na další ročník.