Oslava Quida – patrona naší školy

6. dubna 2023 | Akce, Aktuality, Život školy

Stalo se hezkou tradicí, že na konci března či začátkem dubna si připomínáme svátek Quida, který je patronem ART ECONU. Tato tradice byla v posledních letech přerušena koronavirovou pandemíí, ale jsme rádi, že letos můžeme společné setkání žáků a učitelů při oslavě Quida znovu obnovit.

Nevíme, zda je Quido svatý, oficiálně asi ne, ale vzhledem k tomu, jak dlouho to s naší školou vydržel, tak už by si minimálně blahořečení zasloužil.

Připomínáme že, Quido je dobrý duch, který bdí nad naší školou. Je neviditelný, ale komunikuje s paní ředitelkou a pochopitelně s panem školníkem. Quido je potěšen, když se ve škole všichni k sobě chováme s respektem a úctou. Má rád zvídavé žáky. Naopak nelibě nese jakékoliv projevy hrubosti a lajdáctví.

Jeho laskavost a péči se mu pak snažíme oplatit alespoň jednou za rok tím, že se společně sejdeme, jsme společensky oblečeni a naladěni a máme pro něj připravený program. Sestavením programu jsou pověřeni žáci třetích ročníků.

Letošní program se odehrál v duchu televizního vysílání TV Quido. Jednalo se o talentovou show s názvem ART ECON má talent. O tom, že má, jsme se přesvědčili.

Oslavu našeho dobrého ducha školy letos doplnila akce Bazar darovaného oblečení. Výtěžek ve výši 4.768Kč byl poslán na účet prostějovského kočičího útulku Mourek.