Czech Press Photo 2015

19. ledna 2016

Název projektu: Czech Press Photo 2015

Dne 19.1. 2016 jsme navštívily výstavu k soutěži Czech Press Photo 2015, po které nás provedla velice sympatická ředitelka soutěže paní Souralová. Děkujeme.

Vybraly jsme tři fotografie, které nás nejvíce zaujaly. Jako první jsme vybraly fotografii Jiřího Hankeho – Matku se synem na šachovém turnaji. Tu jsme zvolily protože jsou zde skvěle zachyceny emoce před důležitým šachovým turnajem chlapce. Na téže fotografii je vidět strach, odhodlanost, mateřská láska, porozumění a motivace.

Dále se nám líbí fotografie Romana Vondrouše „Havana Cars”. Tato načasovaná momentka nás oslovila svou pestrostí barev. Také jsme ocenily náhled do běžného života Kubánců. Jako poslední ze tří fotografií jsme vybraly dechberoucí fotografi Stanislava Krupaře. Zachycuje život uprchlíků, kde otec drží svého syna nad hlavou. Přišlo nám, že rodinné pouto, i přeš všechna jejich úskalí, drží stále pohromadě. Celkově se nám výstava moc líbila. Jen je škoda, že fotografie vystavené za sklem a hodně se leskly, vzhledem k jasnému osvětlení, a z fotek nevyzařovalo to pravé kouzlo.

Jelikož máme všechny hodně podobný vkus, tři nejlepší fotografie se nám vybíraly celkem dobře.

Studentky 1. ročníku Fotografie v reklamní praxi

Akce pořádané v rámci projektu