Máš umělecké střevo? 15. ročník

20. září 2023

Název projektu:

Tématem 15. ročníku přehlídky Máš umělecké střevo? jsou SÍTĚ. Množné číslo SÍTĚ v názvu není náhodné – žijeme ve světě, v němž exponenciálně narůstají možnosti propojení a spojení různého typu a charakteru.

SÍTĚnás nejen propojují, ať už v rámci technologií, sociálních platforem, nebo vztahů s jinými lidmi obecně. Význam slova „síť“ je bytostně spojený s lovem a chytáním. Síť nervového systému je podobná rybářské nebo třeba fotbalové. Sítě lidských vztahů někdy připomínají pavoučí síť přichystanou na ulovení kořisti, jindy zase ulice či mapy měst vypadají jako drobná vlákna sítí. Žijeme se sítěmi digitálního světa a internetu, ale jsou tu i kořeny stromů nebo téměř neviditelné sítě mezi rostlinami a dalšími entitami celého zemského ekosystému.

Slovo „síť“ najdeme v téměř všech oblastech lidské existence. Ve výtvarném umění vám síť galerií prezentuje umění, které prošlo sítem kurátorů, aby měly sítnice na co koukat a neuronové sítě co zpracovávat. Taková dobře zpracovaná nahrávka pak může skončit v té správné síti.

Nás zastupují žáci 3.NG – Fotografové. Přejeme jim hodně štěstí!

Akce pořádané v rámci projektu